Güçlü Yol Ortağıyız

Turna Nakliyat, dökme yük taşımacılığında etkin çözümleri sunan lider vizyonu olan güçlü bir yol ortağıdır. Büyük ve kapsamlı katma değerli lojistik hizmetleri, çok amaçlı güçlü ekipmanlarıyla ve profesyonel kadrosuyla bütün süreçleri kontrol altında tutan güçlü bir yapıya sahiptir.

Bilgi, malzeme ve finansal akış etrafındaki tüm faaliyetleri optimize eder. Müşterilerilere tedarik zinciri yönetimi ihtiyaçlarına göre küresel olarak entegre ve uçtan uca çözümler sunmaktadır.

Bulk Cargo Transportation Solution

Import-Export Shipments and Transit Transactions

Turna Nakliyat is well positioned and qualified to help your company develop efficient and tailor-made local and cross-border programs to distribute their goods. Our road specialists provide cost-effective solutions that meet your needs in terms of transit time as well as operational excellence.

Conventional Freight Transport

Conventional Freight Transport consists of using more than one transport vehicle to carry your cargo. Whether road, rail, barge, or a combination of each of these, Turna Transport has taken your cargo when it comes to safe delivery of your cargo…

Open Load Service and Experience

With its open freight carrying experience, it has adopted the principle of providing freight connection from any point of the world to any point of the world according to the demands of our customers and planning the transportation organizations and delivering the freight to its buyer without any problem.

Delivery Door to Door

Within the framework of logistics perspective, door-to-door delivery models are designed for customers. By comparing various projects and existing systems; Evaluations are made on topics such as total cost and competitive advantage, and the advantages and disadvantages of each system are reported in detail.

Consolidation (Combined) Services

It is the unity of the shippers, organizing them as a unified package to combine small loads and separate them at the destination for different buyers. Different shippers are also offered by combining cargoes to be delivered to the same recipient and as a single combined package. These events offer many benefits for cost savings and continuity.

Not sure which solution fits business needs?

More Advantageous Transportation

Karayolları standartları çerçevesinde 60 m3 (en geniş hacimli) dorseyi ilk üreten firmamız, Karayolları Genel Müdürlüğün’den gerekli izinleri alıp projeyi hayata geçirmiştir. Dökme yük taşımacılığında dorselerimiz ” m3 “ olarak standartların en üstündedir.

Max yük ile yola çıkan araçlarımız kısa sürede ve güvenli bir şekilde müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha avantajlı ve hızlı bir şekilde taşınmaktadır.

Daha Avantajlı Taşımacılık

 • 93 m3 Dorse Hacmi(En Geniş Hacimli)
 • Kendine ait kantar
 • Uzaktan kumandalı otomatik branda
 • Arka kapağın açılıp kapanması
 • Kantar sistemi olmadan yükü kayar sistemle boşaltma
 • Üzerinde bulunan her yükü indirip/bindirme
 • 13,6 m uzunluğunda daha fazla yük taşıma
 • Devrilme tehlikesi olmayan
 • Şoför rahatlığı
 • Temiz ve rahat taşıma özelliği
 • Yüksek güvenlik seviyesi
 • Yükün sağlıklı ve sağlam taşınması ve indirilmesi

EMNİYET & GÜVEN

Turna Nakliyat, geniş hizmet ağı, operasyonel ve sektörel uzmanlığı ile yönetimdeki tecrübesinin yanında şeffaf, kaliteli ve güvenilir hizmet sunmaktadır.

HIZLI TESLİMAT

Sunduğu çözümlerle ihtiyaç ve beklentilerini zamanında karşılayan Turna Nakliyat, çok yönlü, geniş araç filosu ve profesyonel personeli ile hızlı ve zamanında teslimatlar gerçekleştirmektedir.

7/24 DESTEK

Turna Nakliyat, 7/24 destek hizmeti verilebilecek bir organizasyon yapısına sahiptir. Çalışma sistemi ve ekibi çözümlere açık ve uygulamaya hazır bulunmaktadır.